So 31.12.2011

Přidány fotky štěňátek v jednotlivých sekcích a společné fotky.

Vytvořena nová složka Aktuálně o štěňátkách.

Eliščiny majitelé nám poslali fotky zvířátek, které budou mít novou kamarádku od nás. Na fotky se můžete podívat v Eliščinym albu ZDE

Po 26.12.2011

Aktualizovaná složka Štěňátka.

Všechna vánoční přání, která nám přišla naleznete ZDE.   

Pá 23.12.2011

Štěňátka se mají velice k světu i náš nejmenší Budulínek se chytá struku. Vše je v pořádku i Bordie se stará tak jak má i když je v některých případech dost nemotorná, ale hlídá si je.

Fotky z dnešního dne ZDE.

Čt 22.12.2011

Dnes se nám narodilo 7 dlouho očekávaných štěňátek. Porod byl pro nás pro obě náročný. Trval od 5:30 do 12:00 hodin. Všichni jsou v pořádku, kromě jednoho pejska ten je trošku slabší, ale pevně doufám, že to brzy dožene. Máme 2 pejsky a 5 fenek. Fotky budeme průběžně doplňovat.

Fotky štěňátek 1. den ZDE.

Fotky Bordie ještě před porodem ze soboty 17.12.2011 ZDE.

Út 6.12.2011

Aktualizovaná složka Aktuálně o mamině a přidány fotečky Bordie.

So 19.11.2011

Bordie má za sebou již dvě sona. Na prvním jsme byly v neděli 13.11.2011, na němž nebylo zřejmé zda-li Bordie je nebo není březí. Pro jistotu jsme vyrazily na další v pátek 18.11.2011, kde se nám potvrdilo, že Bordie opravdu březí JE. Podle sona jsme napočítaly, že by štěňátek mělo být cca 6, možná víc. 

Vytvořena nová podsložka Aktuálně o mamině. Zde se dovíte, co se děje s nastávající maminou.

Ne 30.10.2011

Ve čtvrtek 28.10.2011 jsme se sešli v Kozohlodech na ranči Dalu, v tento sváteční den jsme prožili spoustu dobrodružství s našimi kamarády od akit. Na tento den Lenka R. uspořádala procházku na Tisí skálu. Šlo se právě z ranče na Tisí skálu a zpět. Náši bandu spíše zaujímaly akity. Z našeho klubu šlo pouze 5 teamů. Ze začátku nám trochu mrholilo, ale nakonec se počasí umoudřilo a bylo fajn. Po ránu tedy zima, ale chůzí se člůověk zahřál. Byla jsem moc spokojená, protože i Bordie, jakožto budoucí mamina, to v pohodě zvládla. A Bríťa? To je Ďábel, ta by si dala ještě jednu takovou procházku = 10 km. 

Fotky jsou ZDE!

Fotky od Hagísků naleznete ZDE!

Pá 28.10.2011

V neděli 23.10.2011 jsme měli na našem cvičišti klubové závody agility. Bylo to opravdu moc super. Tolik disciplín a tolik cen jsem ještě nezažila (to jsem nezažila na oficiálních ani neoficiálních závodech), hlavně atmosféra byla nej. Jelikož byla Bordie den před tím po krytí, nechala jsem ji pro jistotu doma a užila si závodní den s Bríťou. Pvní parkúrek se jmenoval Tuneliáda, to jsme přenechaly mlaďasům. Následovala hra Gambler, kde se sbíralo co nejvíce bodů za překonanou překážku. V této disciplíně jsme se umístily na 1. místě, což bylo nádherné. Další byl agility okruh. Parkúr postavený jedným směrem dokola, který se měl zaběhnout, co nejrychlejc a s co nejmenším počtem trestných bodů. Zde jsme obsadili 2. místo, opět byla velká radost. Brita jako vždy nezklamala. Aby si pejsani odpočinuli, následovala disciplína pro páníčky. Měli jsme prohodit 5 frisbee proskokovým kruhem ze vzdálenosti 15 m. To jsem absolutně nezvládla i když se kruh posunul o pár metrů blíže, pořád to bylo zoufalé. A posledním z celého dne byl běh s cizím psem, kterého jsme si losovali. Vytáhla jsem si Hanny (zlatý retriever), se kterou jsme vyhrály 1. místo. Radost byla ohromná!

Všem bych chtěla moc poděkovat, bylo to opravdu bezvadné. Největší poděkování si zaslouží Lenka a Lenka, že připravili bezvadnou zábavu pro všechny.  

Fotky naleznete u Hagísků ZDE.

Po 24.10.2011

V sobotu jsme byly s Bordie ještě na překrytí v Chrasti. Už jsem tomu nedávala šanci a skoro při odjezdu se povedlo překrýt. Teď jen doufejme, že se krytí povedlo a můžeme se těšit na mimi.

Zájemci o štěňátka můžou kdykoliv psát či volat.

V pátek 28.10.2011 půjdeme na procházku na Tísí skálu z Ranče Dalu (https://rancdalu.cz/). Více informací naleznete na stránkách klubu agility Primavera (https://agility-primavera.cz/news.php). Kdo má zájem jít s námi, piště na e-mail kikina123456@seznam.cz 

Pá 21.10.2011

Ve středu jsme byli na progesteronu, který nám ukázal, že by krytí mělo proběhnout v pátek nebo v sobotu. Tak jsme dnes vyrazili v odpoledních hodinách do Chrasti u Havlíčkova Brodu. Tam nás krásně přivítala Petra (majitelka) a Lenka s Jirkou (kamarádi) a s překrásným Samem. Bordie se po rozkoukání spřátelila se Samem a byl to ten nejkrásnější pár na světě. Dvě hodiny po sobě skákali, hráli si, doráželi jeden na druhého, na procházku jsme si došli a když jsme dorazili k jejich domovu tak se to stalo - Bordie se Samem byli svázaní 30 minut. Ještě jedno překrytí nás čeká zítra ráno.  

Pár fotek z krytí naleznte ZDE.

Út 18.10.2011

Včera jsme byli již po druhé na vyšetření s Bordie u veterináře a progesteron nás čeká až zítra.

Fotky tatínka naleznete ZDE.

Pá 14.10.2011

Bordie se začala ve středu 12.10.2011 hárat. Budeme čekat na vhodnou příležitost a pojedeme na krytí. 

V sekci štěňátka přidány informace o tatínkovi štěňátek Samovi!

29.8. - 2.9.2011 - LVT dogdancingu

V polovině června jsem byla na táboře agility a dogdancingu. Teprve tam jsem zjistila, jak moc mě baví dogdancing a že se mu chci více věnovat a dosáhnout nějakých úspěchů. Po tomto táboře jsem si říkala, že určitě musím vyrazit ještě na jeden. Alča Smolíková měla v druhém turnusu tábora volno, a tak jsem šetřila každou korunu, abych vyrazila za ni a její smečkou a další skvělou partou kamarádů, které jsem tam našla. Byl to tábor dogdancingu pod vedením Aleny Smolíkové a dogfrisbee pod vedením Lucie Schönové. Bordie jsem přihlásila jen na dogdancing, i když příště bych zkusila i dogfrisbee.

Všechny cviky pro nás byly opakování, a tak jsme se zaměřily na zkoušky a trénovaly na ně. Hned druhý den mi nebylo dobře (bolela mě a motala se mi hlava, měla jsem zvýšenou teplotu, zimnici). Další den to bylo tak trochu k nevydržení, ale pan správce byl moc laskavý a odvezl mě do nemocnice, kde mi zjistili ,,krásnou" angínu. S vypůjčeným paralenem a s nasazenými antibiotiky jsem vydržela až do konce tábora. 

Ve čtvrtek jsme si zpestřili krásné odpoledne a Alča s Luckou pro nás připravily zábavnou soutěž. Soutěž se týkala dogdancingu. Každý ze soutěžících si vylosoval číslo písničky a zároveň pořadí. Byly to zábavné písničky, na které jsme měly ukázat jakékoli cviky dogdancingu. Nevím, jak je to možné, ale v této soutěži jsme byly s Bordie na 1. místě. 

V pátek už se netrénovalo, jen opakovalo na odpolední zkoušky, které nás čekaly. Bordie jsem přihlásila na Freestyle (divize C) a Dance with dog (divize D). První jsme začaly freestylem, ale ten se nám vůbec nevyvedl, a tak jsme v této zkoušce neuspěly. Druhou zkouškou byl tanec se psem a ten se nám vyvedl bezvadně. Po skončení jsem se se všema rozloučila a jela domů.

Jinak na táboře jsem nebyla jen s Bordie, ale také s Britou, aby ji nebylo doma smutno. 

Fotky naleznete ZDE!

Fotky od Pavly a Chillinky naleznete ZDE!

Fotky od Markéty a Charlieho naleznete ZDE!

Video ze čtvrteční soutěže naleznete ZDE!

Video z Dwd1 naleznete ZDE!   

Pá 26.8.2011 - Plaváníčko

Dnes bylo opravdu velké horko a měli jsme mít výcvik agility, ale na stránkách naše klubu Primavera jsme se domluvili, žebychom se jeli vykoupat místo výcviku. A tak to bylo, domluvili jsme se na autech a na cestě a vyrazili jsme do Zbýšova k rybníku, kde bylo opravdu moc hezky. Bordie i Brita se vyřádily a proplavčily tak, že spaly až do druhého dne. Byl to moc přijemný den s bezva primaveráckou partou. Těšíme se na další takové blbnutí.

Lence R. děkujeme za fotky ZDE.

So 20.8.2011 - Zkoušky ZOP

Dnes se na našem cvičišti konaly zkoušky ZOP a ZPU-1. S Bordie jsem se přihlásila na zkoušky ZOP s tím, že nejsme moc připravený a jderme to opravdu jen zkusit. Byla jsem hrozně nervozní, za to Bordie to vůbec nehrotila. Začali jsme brzo ráno, už v 7 hodin. 

Při odložení se Bordie ještě vyspinkala a když přišel povel ,,volno", byla se všem ukázat jak se umí krásně protahovat, tudíž nepřišla hned na poprvé. Tak tady jsme ztratili náš první a také poslední bod. Bordie složila zkoušku ZOP na výbornou s 99 body ze 100. Teď se bude asi slavit, vůbec jsem nevěřila tomu, žebychom něco takového zvládly. Je to můj poklad šikovný! Teď jsem na ni opravdu pyšná!

Fotky jsou ZDE!

Út 16.8.2011 - Obrany

Fotky z obran z 9.8.2011 jsou ZDE! Opakovali jsme z minula pouštěčky a opět vše bylo perfektní, hlavně Bordie zákusy, má je den ode dne lepší a lepší...šikulka moje.

Čt 11.8.2011 - Koťátka

Za celou dobu, co máme koťátka jsem neudělala ani jednu fotku, tak jsem to dnes napravila a koťka vyfotila i Bordie s dogdancingovými pózami. Kdo by měl zájem o jakékoli koťátko, určitě mě kontaktujte. Koťátka jsou 3 (2 kočičky - černá a bílá, 1 kocourek - černobílý).

Fotky naleznete ZDE!

Ne 7.8.2011 - Brigáda s klubem agility Primavera

Na dnešní den jsme měli naplánováno s klubem agility Primavera brigádu cvičiště. Lidí přišlo dost, to jsem ani nečekala. Máme posekaný cvičák, okolo plotu je vysekáno a shrabáno, uklizeno po kotcích, zameteno, uklizeno v buňce na překážky.....Za dvě hodiny jsme to všechno zvládli, ale práci nám přerušil déšť. Než přeháňka přešla, tak jsme si sedli do klubovny s pesanama a povídali jsme si o všem možným. Jak přestalo alespoň z většiny pršet, vylítli jsme z klubovny a pádili to rychle domů, do tepla.

So 6.8.2011 - Ofi. závody v Opatovicích n. L.

Po neuvěřitelné době jsem s Britou vyrazila na oficiální závody do Opatovic nad Labem, s tím, že bychom už mohly mít alespoň jednu zkoušku za sebou. Pořád jsme v SA1, nevadí mi to, ale na to, že jezdíme třetí rok na závody a nemáme ještě splněnou žádnou zkoušku, to mě trošku mrzí. Nevadí, je to pro nás radost, a tak když se začalo s během jumping open, bylo jasné, že se neumístíme. Rozhodčím byl Petr Noga s Katkou Lerlovou v zaučení a Katka měla připravený, celkem jednoduchý parkur. Byl jednoduchý, ale Brita měla jednu chybu a jedno odmítnutí, protože jsem ji navnadila na myšičku, takže když se dostala na parkúr, tak místo běhu hledala myšku.

Následovala zkouška SA1, u niž si lidé stěžovali, že to není jedničkový parkúr, ale dvojkový. Byli tam záludnosti, ale nepřišel mi, že by to byl, až tak hrozný parkúr. No, ale co se nestalo: Brita hned při prvním tunelu vlítla do špatné díry, takže následovala diskvalifikace. Z toho jsem byla ještě večer nešťastná, páč to byla naše první diskvalifikace. Nikdy jsme žádnou diskvalifikaci neměly, a takovou šanci Brita měla, jak na umístění, tak i na tu naši první zkoušku, která se nám opět nevydařila. 

V průběhu prohlídky agility open se stala hrozná tragédie. Jeden z organizátorů nechal své dva menchesterské teriéry ve svém voze, bez otevřených oken a na to, jaké panovalo vedro, zkolabovali. Do teď nevím, jak to s nimi dopadlo, ale budou oba nejspíše mentálně labilní. Natolik nás to všechny rozhodilo, že většina závodních týmů nedoběhla čistě. Totéž platilo u nás, opět s dvěma chybičkami. No a takto skončil náš neúspěný den, ale doufejme, že příště to bude lepší.

Fotky nemáme, ale za to máme videa:

6.8.2011-jumping - 18. místo

zkouška SA1 - diskvalifikace

6.8.2011-agility - 10. místo

Čt 4.8.2011 - Obrany

Dnes jsem byla s Bordie na cvičáku a dorizil opět figurant Vašek. Obrany jsem si opět moc užily, bylo to perfektní. Bordie dělá neuvěřitelné pokroky, zákusy perfektní a začaly jsme opět s pouštěčkami. Do nich se Bordie moc nechtělo, ale ke konci už párt krát pustila sama. Je to šikulka a je na ni vidět, že obrany jsou její hobby.

17. - 21.7.2011 - LVT agility a dogdancingu v Benešově u Semil

Po dvou letech jsem se opět přihlásila na tábor, který se týkal agility pod vedením Lucie Součkové a dogdancingu pod vedením Aleny Smolíkové. Počasí bylo všelijaké, spíše horší. Na agility nás Lucka opravdu nešetřila, ke konci jsem vždycky dýchala z posledních plic. Alča mě hodně povzbudila a dodala více sebevědomí, že už si pomalu troufnu jít i na postupové zkoušky dogdancingu. Každý den jsme se učili nové cviky a doufám, že mi vyjde ještě jeden tábor letos s Alčou. Bohužel ke konci týdne pršelo dva dny v kuse a vytopilo nás to tam všechny. Museli jsme se stěhovat a nakonec jsme odjeli ve čtvrtek o den dříve všichni domů.

Fotky naleznete ZDE!

So 9.7.2011 - Brigáda se ZKO Vrdy

Už asi měsíc jsme plánovali brigádu a vyšla nám až dnes. Udělali jsme na cvičáku dost velký kus práce, což je vidět na první pohled i z fotek. Kdo byl na našem cvičáku a ví, jak to tam vypadalo před tím, tak to musí poznat i z fotek. Já s Janou a Verčou jsme tam strávily celý den. Domů jsme se dostaly až kolem 17 hodiny. Hlavně, že už mám splněné všechny brigádnické hodiny. 

Fotky nalezenete ZDE!

 
 

St 6.7.2011 - Flyball

 

 

Včera i dnes byl státní svátek, a tak jsme chtěli jít s naším klubem na procházku. Jelikož jsem zaspala, tak holky vyrazily do Kutné Hory k Velkému rybníku a já jsem přemýšlela, co bych asi tak mohla dělat. Zrovna na stránky klubu agility Primavera psala Míša Mrkvičková, že je v Kutné Hoře flyball od 17:00 hodin a jestli by někdo nejel s ní. Už dlouho jsem o tom s Bordie uvažovala a nakonec jsem opravdu vyrazila s Míšou. Bylo to super a dost mě to nadchlo. Bordie hned věděla, co má dělat, ale chybí ji trošku ta ,,bordeří" rychlost. Nevadí pro nás je všechno zábava a nová zkušenost. Děkujeme moc Míše a příště se pokusíme vyrazit zas.

Několik fotek naleznete ZDE!
 
 

So 25.6.2011 - Sportovní den s koňmi

 

 

Dnes jsem s Lenkou T. a Lenkou R. jela do Kozohlod na Sportovní den s koňmi, kde jsme předváděly ukázky se psy. První ukázku jsem měla s Bordie a s Janou V. z poslušnosti a z obran, která proběhla v dopoledních hodinách. Ve 14:00 měla probíhat další ukázka z dogdancingu a dogfrisbee. Mezi tím jsme se dívali na soutěže, které zde probíhali. 

Opět krásně prožitý den a za to vše děkujeme rodině Semerádových.

Také se na nás přijela podívat Míša Mrkvičková, které děkujeme za fotky ZDE a také Mirkovi Lepeškovi.

 

 
 

So 11.6.2011 - Coursing v Kolíně

 

 

Pár dnů před sobotou psala Sandra R. na stránky klubu agility Primaveraže pořádají sraz akita inu v  Kolíně a pozvala nás na coursing. Ten probíhal v ranních hodinách a přihlásilo se na něj málo zájemců, tak jsme s Lenčou a Hanny, Káťou a Maxem neváhali a vyrazili si zařádit. 

Brita opět běžela do půlky, protože po té zjistila, že za tím čím běží, je jen střapec a ne živá kořist. Za to Bordie byla pravým opakem a nabrala tak velkou rychlost, až střapec dohonila a zároveň vytrhla.

Po coursingu nás Sandra požádala o menší ukázku dogfrisbee, kterou jsme následně splnili a zapojili do ni i dogdancing. Následovala přestávka na oběd. Tuto volnou chvíli využili kynologové ZKO Borky a trénovali obrany. Když už jsme tam byla chtěla jsem využít všeho s Bordie, a tak jsme si byly vyzkoušet pár zákusů i s jiným figurantem, než toho, co máme u nás.

Krásný teplý, slunečný den jsme zakončili procházkou k rybníku, kde se vyřádili a vykoupali jak psi, tak i jejich páníčci.

Fotografie jsou ZDE!

 

 
 

Ne 29.5.2011 - Dětský den v Hostovlicích

 

 

Dnes poprvé jsme navštívili se ZKO Vrdy a klubem Primavera 

dětský den v Hostovlicích. Moc nás to potěšilo, ale lidí ani dětí moc nepřišlo. Počasí nám přálo, a tak jsme si mohli dovolit pomalu všechny psí sporty. S klubem Primavera jsme začali s dogfrisbee a dogdancingem, následoval sportovní výcvik se ZKO Vrdy, Zdena Šťulíková předvedla hlídání předmětu. Dále přišly na řadu obrany, kde jsme s Bordie účinkovaly a závěrem bylo rozloučení a hlazení = canisterapie. Byl to velice nádherný den a děkujeme organizátorům (dobrovolným hasičům Hostovlic) za oslovení a za pohoštění.

Fotky ke shlédnutí ZDE

 
 

So 28.5.2011 - Návštěva štěňátek AO u Z. Šťulíkové

 

 

Konečně mi vyšel čas, a tak jsem nelelkovala a s Lenkou a Míšou jsme vyrazily ke Zdeně Šťulíkové podívat se na malé australáčky. Ti byli nádherní, úžasní, krásní........a takto bych mohla jmenovat do nekonečna. Na štěňátka jsem strašně ulítlá, asi jako každý správný kynolog. Se Zdenou se tak krásně povídalo, až jsem domů dorazila po více jak dvou hodinách.

Sami posuďte, jací jsou nádherní ZDE!!

 

Pá 27.5.2011 - Ukázka v Diakonii

Jako každý rok i letos jsme vyrazili na kloboučkový den v Diakonii v Čáslavi. Svou účastí děláme radost mentálně postiženým lidem, kteří mají možnost shlédnout ukázku dogdancingu, dogfrisbee a překážky z lidí. Na konci mají možnost si pejsky pohladit, a co se týče Bordie, tu mohou i pomuchlovat. Ovšem letos nám nevyšlo počasí, a proto to dopadlo dosti chaoticky. Venku pořád pršelo a uvnitř nebylo dost dobré prostředí pro naše psy. Fotky tudíž nemáme, ani jsme neměli kdo by nás fotil. Ale i tak jsme to zvládli suprově, protože nadšení lidí je nenahraditelné. 

 

So 21.5.2011 - Sraz všech kolií na ranči Dalu v Kozohlodech

Již před několika týdny mi přišla pozvánka na sraz všech kolií. Neváhala jsem a v sobotu jsem s Bordie i Britou vyrazila na sraz, který se konal na ranči Dalu v Kozohlodech, což od nás není daleko. Na ranči je totiž jedna dlouhosrstá kolie a jedna border kolie (Bordie sestřička). Sešli jsme se docela v hojném počtu, ale převahu měli hladkosrsté kolie. Po té, co jsme se sešli, vyrazili jsme na procházku, směr Tisí skála (cca 10 km). Po příchodu na ranč na nás čekala Martina Kohoutová se svou smečkou (border kolií), která nám vyprávěla o tom, jak se v ČR vzali border kolie, jak se začalo s agility a také o charakteru kolií (všeobecně). A nakonec následovala soutěž ,,Nemocného psíka" (obvázali jsme psovi nějakou část těla obvazem, aniž by obvaz spadnul, psa jsme naložili na kolečko a převezli ho k balíku slámy, na kterou musel vyskočit, seskočit zase dolu a běžet se psem slalom přes kužely, na konci psa odložit, sami bez psa jsme oběhli jeden kolík, vrátili se ke psu a to byl konec). Po chvilce nastalo vyhlášení - Lenka Turková s Atoskem 3. místo a já s Bordie 1. místo. Tak takovéto výsledky jsem opravdu nečekala a hlavně jsem nechtěla být první, ale potěšilo nás to obě. Za soutěž následovaly drobné ceny, což ani nemuselo být. Ale děkujeme moc všem, hlavně pořadatelům. Děkujeme za krásně prožitý den s prima lidmi a jejich psy. 

Fotky josu ZDE!

 

So 14.5.2011 - Intenzivní výcvik s K. Lerlovou

Už déle, jak měsíc jsme s pejsanama nikde nebyli (pokud nepočítám každodenní procházky k řece). Ale už dlouho jsme se těšili na tento den, kdy k nám na cvičák, již podruhé zavítala Katka Lerlová, tentokrát úplně sama bez psů. Byla u nás především kvůli dogdancingu a agility. Po dogdancingu byli psi téměř vyčerpaní, takže parkur byl lehčí, spíše techničtější. Což neuškodilo žádnému psu, ale nakonec si Lenča nemohla odpustit, alespoň jedned parkur, tak nám Kačka udělala docela běhací, ale ne těžký ani dlouhý. Děkujeme všem za krásně prožitý den a Sandře za super fotky.

Fotky naleznete ZDE!

 

 
 

So 9.4.2011 - Procházka krajem Lichnice

 

 

Lenka R. z našeho klubu agility Primavera uspořádala procházku krajem Lichnice. Sešli jsme se v Třemošnici, kde jsme si nechali auta a vyrazili jsme směrem k zřícenině hradu Lichnici. Cesta nebyla dlouhá, ale za to náročná. První zastávka byla u Žižkova dubu, který mineme cestou nahoru (u něho jsme se fotili). Od tamtud byla Lichnice kousek. Na Lichnci byla zima, a tak jsme šli pomalu dolu až k Lovětínské rokli. Z Lovětínské rokle jsme došli zpět do Třemošnice. V Třemošnici jsme si každý našel své auto a vyrazil směrem k domovu. 

Děkujeme moc Hagískům a M. Mrkvičkové za krásné fotky a některé z nich jsou ZDE!

 

Čt 7.4.2011 - Trénink obran

Dnes jsem s Bordie po dlouhé době zavítala na cvičák, kam přijel figurant. Škoda jen, že jsem neměla foťák, Bordie až neuvěřitelně perlila. Na revíru figuranta bezvadně vyštěkala (takhle štěkat jsem ji ještě neslyšela). Nejvíce mě potěšilo, když mi pan figurnat řekl, že Bordie kouše lépe, jak rotwailer! To byla pro mne nejlepší zpráva za poslední dobu. Je to šikulka a má super zákus.

 

So 2.4.2011 - Odemykání řeky Doubravy

Již po třetí, jako každý rok jsme vyrazili s Bordie, Britou a celou naší partou (kolem 20 lidí) na otevírání řeky Doubravky. Tentokrát jsme absolvovali celou cestu pěšky. Začínalo se v Pařížově a jelikož jsme měli spoustu času, tak jsme vyrazili na pařížovskou přehradu. Ta je ovšem nádherná. Poté jsme šli zase zpět do Pařížova a z Pařížova do Ronova nad Doubravou, kde se většinou končí. Počasí bylo nádherné, a proto se psiska skoro celou cestu smáčela v řece. Příští rok tuto procházku zkuste také, je to fajn.

Fotky naleznete ZDE!

 

Út 29.3.2011 - Bordie v časopise

V časopise MŮJ PES nám vyšel článek s Bordie, na straně 10 v rubrice portrét rasy, jako border kolie. Tak něváhejte a kupte si ho také. Více na stránkách https://www.casopismujpes.cz/.

 

Ne 27.3.2011 - Trénink agility

Hned po sobotním dogtrekingu jsem s Bordie a s Britou vyrazila poprvé v tomto roce na výcvik agility. Je pravda, že nám to dalo trošku s Bordie zabrat, ale nakonec jsme se obě rozběhaly a šlo nám to perfektně. Když na Bordie dohlédnu a soustředím se na její nejčastější chyby, tak ji to běží úplně samo. Brita mě velice pěkně potěšila, běžela jako o závod až jsem ji chvilkami nestíhala. Byl to suprově vyvedený den a těším se na další.

Fotky jsou ke shlédnutí ZDE!

 

So 26.3.2011 - Dogtrekkingové hrátky jarním Polabím

ZKO Nymburk pořádala již 3. ročník dogtrekingových hrátek jarním Polabím, ale pro nás to byla úplná novinka. Z naše klubu agility Primavera nás šlo celkem 6. Takže pěkné zastoupení ,,Primaveráků". Celou cestu od začátku až po konec jsem šla s Katkou Čížkovou a Maxem. Z kategorií jsme si vybrali tu nejlehčí pro nás, tzn. 25 km, ale nakonec jsme se dozvěděli, že nás čeká 27,5 km. Pro nás netrénující, to byla smrt, ale schutí jsme se do toho vrhli. Asi po 4 km jsme se s Káťou ztratily do nějakých močálů na soukromý pozemek, z kterého jsme byly vyhnány. Tak jsme musely zpět a tam jsme narazily na tu správnou cestu. Tím pádem jsme ztratily minimálně 20 minut, což byla velká škoda, ale pokračovaly jsme radostně dál. Počasí nám velice přálo i když nám chvilku pršelo. Když nám zbývalo ještě 19 km, myslela jsem, že nedojdu, ale s velkou oporou Káti jsme došli až dokonce. Došli jsme cca po 5 hodinách. Ze 49 týmů jsme došli cca 28 (ještě upřesním). Spokojenost byla veliká, ale také i bolest chodidel. Velikou radost mi udělal diplom, který dostával každý, za to si ZKO Nymburk zaslouží pochvalu a nejen i zato, ale také za skvěle provedenou akci.

Fotky naleznete ZDE!

 

Ne 20.2.2011 - Seminář dogfrisbee v Opatovicích n. L.

Dnes v ranních hodinách jsme s děvčaty (Lenkou a Zdenou) vyrazily do Opatovic nad Labem, kde probíhal seminář dogfrisbee s Radkou Starostovou a Veronikou Makovskou. Byl to snad nejlepší seminář, na kterém jsem kdy byla. Pochytily jsme od nich moc informací a daly nám i spoustu svých zkušeností. Naučily jsme se i spoustu nových hodů a triků, což je pro nás dost užitečné. Co dál dodat, možná jen to, že jsme si tento den velice užily. Byla jsem z něj moc nadšená, akorát bych vytkla tu příšernou zimu. Příště s Bordie určitě opět vyrazím, také mi udělala moc velikou radost, že spoustu hodů vychytala (šikulka moje).

Fotky naleznete ZDE!

 

So 29.1.2011 - Trénink sportovní kynologie

Je to přesně měsíc, kdy jsme naposledy někde byli. Tak dnes jsme vyrazili k nám na cvičák. Kvůli mrazu moc lidí nepřišlo, což mi vůbec nevadilo. Ale výcvik stál za to. S Bordie jsme si zacvičily poslušnost, kterou vyšvihla, jako by byla na závodech. Tak to jsem byla moc potěšena, protože jsme byly pochváleny od výcvikářky. Na poslední chvíli dorazil i figurant. Je to nováček a ještě na něj Bordie nekousala. To ji ovšem nevadilo, i když bylo vidět, že dlouho nekousala,ale během chvilky se do toho dostala, jako by nic. Poprvé jsme zkoušely pouštěčky a také jsme za ně byly pochváleny. Domů jsme obě odcházely plně vyčerpány, ale užily jsme si to moc. Příště opět vyrazíme!

 

Shrnutí za rok 2010

Bordie

 • absolvovala několik tréninků obran, chodily jsme pravidelně na výcviky agility a poslušnosti, účastnily jsme se intenzivního výcviku Terezy Frumarové
 • dále jsme absolvovaly spoustu procházek (dogtreking), jedním z nich bylo otevírání a zavírání řeky Doubravy, pochod za kutnohorským Stříbrňákem...
 • Bordýně se podařilo vylomit si kousek zubu
 • nauučila se spoustu nových cviků z dogdancingu
 • několikrát si vyzkoušela polohovat postiženým lidem či dětem a dospělým (=canisterapie) v Diakonii...
 • byla 2x na neoficiálních závodech agility v Nymburce, na žádných se neumístila, ale to nám nevadí
 • vystupovala s ukázkami dogdancingu, poslušnosti, dogfrisbee a agility na dětských dnech, na 90. výročí střední zemědělské školy...
 • složila zkoušku ZVOP a ZZO
 • poprvé v Kolíně si vyzkoušela běžet coursing

 

Brita

 • chodily jsme pravidelně na výcviky agility, účastnily jsme se intenzivního výcviku Terezy Frumarové
 • byla 2x na oficiálních závodech agility v Kutné Hoře - 3. místo (agility), 2. místo (zkouška)
 • poprvé v Kolíně si vyzkoušela běžet coursing