St 29.12.2010

 Konečně nám vyšel slibovaný coursing, který byl suprový. Dnešek byl opravdu vydařený. Coursing si vyzkoušela jak Bordie, tak i Brita. Ještě nás doprovázela Lenča R. s Hanny a Katka Š. s Belou. Bordie i Brita běžely moc pěkně, třeba se nám jednou poštěstí i coursingová licencewink.

Fotky se zobrazí po kliknutí na obrázek!

 

Pá 24.12.2010

 Krásné svátky vánoční, hodně klidu, pohody a radosti, pěkné dárky pod stromečekem. A v Novém roce hodně zdraví, štěstí, lásky a peněz přeje Kikča, Bordie a Brita.

Všechna přáníčka, co nám přišla najdete po kliknutí na obrázek.

 

Čt 16.12.2010

Když už nám napadl sníh, tak jsme nafotili pár foteček, které jsou k vidění ZDE!

 

So 11.12.2010

Dne 12.12.2010 se koná procházka ve Vrdech po okolí, na ukončení letošní sezóny. Přívítáme všechny příznivce, kteří by se chtěli zúčastnit se svými pejsky (i bez pejsků). Sraz ve Vrdech na hřišti ve 12:00 hod.! Na všechny se moc těšímewink

 

St 17.11.2010

 Díky státnímu svátku, jsme s naším klubem agility Primavera mohli plánovat různé akce. Nejprve za námi měla přijet Alena Smolíková se svými pejsky poučit nás o dogdancingu, ale díky Talentmanii nemohla. Tak alespoň jsme pořádali klubový dogtrking. Jelikož se nás nemělo tolik sejít, dali vědět Rudolfovi známým akiťáckým kamarádum, kteří nás v procházce plně podpořili. Byl to opravdu moc super zažitý den. Počasí bylo ideální, až na zpáteční cestu začala padat mlha a mrholilo. Z Mladotic jsme došli až na Pařížovskou přehradu, která je nádherná. Tam jsme dali svačinku a vyrazili jsme opět do Mladotic. Trasa byla dlouhá něco přes 10km. Super, těším se na příště (až na nožičky ty to nesou hůř).

 

Fotky se zobrazí po kliknutí na obrázek!

 

Ne 24.10.2010

 Dlouho dopředu jsme plánovali s agiliťákama intenzivní trénink s Terezou Frumarovou. Vyšel nám až druhý termín. Nakonec jsme se sešli v hojném počtu, ač to tak ze začátku vůbec nevypadalo. Dorazila Terka se svým přítelem, časem neotáleli ani chvilku. Hned se na nás vrhli a to nejprve s dogfrisbee.  Byli jsme rozděleni na 2 skupinky. Na úplné začátečníky (ten kdo vůbec neuměl házet) a na pokročilé (ten kdo už uměl trošku lépe házet). Já jsem byla v pokročilých a učili jsme se nové hody a zdokonalovali jsme si ty, které už jsme uměli. Musím říct, že jsem nebyla nejhorší. Pak jsem si to zkusila s Bordie a dostaly jsme pár rad, které rozhodně budeme využívat. Čas nám utíkal a najednou bylo poledne. Tak to je jasné, že následovala přestávka (pěkně jsme se posilnili) a s plným bříškem jsme se vrhli na agility - stavění parkuru. Začínali začátečníci a pak pokročilí. S Britou i Bordie jsem v pokročilých. S Bríťou nebyl problém, ta je šikovná, ale za to panička ji to párkrát zkazila. S Bordie mám ještě nedostatky a tak jsme dostaly mnoho rad do budoucna, jak pokračovat atd. Protože za jeden den se nenaučí tolik věcí najednou. Odpoledne už psiska byli vyřízený a tak končil náš super výcvikový den. Kéž by takových bylo víc, ale rozhodně se budeme těšit na další.

Fotky se zobrazí po kliknutí na obrázek!

 

So 23.10.2010

Dnes se konalo zavírání řeky Doubravky a byla jsem pevně rozhodnuta, že určitě nepůjdu, kvůli zimnímu počasí. No nakonec se to obrátilo, jelikož se u nás sešla rodina s minimílně 20 členy, která mě přemluvila. A tak se vyrazilo. Auto nás dopravilo do vesničky Mladortice a podél řeky jsme šli až do Žlebů. Tam pro nás přijelo zase auto a odcestovali jsme zpět domů. Ve 14:00 hodin jsme všichni v pořádku dorazili. Šla se mnou Brita i Bordie a celou cestu bez problémů šlapaly.

 

Ne 17.10.2010

 Konečně přišel náš dlouho očekávaný den, na který jsme se taktéž dlouho připravovaly. V tento den se konaly zkoušky ZZO. I když to jsou ty nejjednoduší zkoušky, i na nich se dá chybovat. A byli u nás i 2 pejsci, kteří zkoušku nesložili. Byla to škoda, ale neměli zrovna svůj den, tak doufám, že na jaře se jim to podaří.                                        

Já jsem byla nervózní, jako nikdy. Možná proto, že jsem se těchto zkoušek dost obávala, ale když je ta zkouška za vámi, no to je úlevasmiley. Bordie byla vynikající, moc se mi to líbilo, ale zklamala mě u aportu, u kterého bych to nejméně čekala. Ze začátku moc pěkně - odepnula jsem ji z vodítka, odhodila jsem míček (aniž bych Bordie držela za obojek, to vůbec ne, seděla netrpělivě u nohy), vyslala ji a pak ten její zmatek v hlavičce. Na Bordie se projevilo, že je to canisterapeutka, a tak aportek donesla rozhodčímublush. To už jsem se chytala za hlavu a volala ji ke mě.

Jinak skončily jsme na 3. místě s 52 bodysmiley.

Fotky se zobrazí po kliknutí na obrázek!

 

Ne 10.10.2010

S Britou jsem byla už asi půl roku dopředu přihlášena na závody agility v Kutné Hoře. Celý týden pršelo, bylo ošklivé počasí, tak jsme doufaly, že na víkend bude alespoň trošku pěkně. A opravdu, počasí se vydařilo, že jsem i chvilkama byla jen v tričku. Lenka Turková s Atoskem (dlouhosrstá kolie) startovali v LA2 a skončili 2x na 3. místěyes - velká gratulace. Lenka Raková závodila se mnou ještě v A1, akorát ona v LA1 a já v SA1. A skončila na 1. a 3. místěyes - takže také velká gratulace. My když jsme to s Britou viděly, jak se holkám vede, tak jsme se snažily, ale konkurence tentokrát byla silná. A skončily jsme na 7. a 8. místě - v součtu tedy na 7. místě. Což nám vůbec nevadilo, naopak Brita mě  moc překvapila s posledním během, kde běžela, jak torpédo. A také byla asi měsíc po operaci - takže to je velký úspěch, že toto vše hravě zvládla. Je to i tak šikulkakiss. Akorát mě mrzí, že všichni mají faťák, ale nikdo nebyl schopný nás alespoň jednou vyfotitsad.

 

So 9.10.2010

Dnes přišel velký den naší nej kámošky ze cvičáku Lucky. A proč? Protože se vdávala (ve Žlebech). Dala nám pozvánku a tak jsme se Zdenou, Bárou a Janou nemohly odmítnout. Ale moc ji to slušelo, jako v pohádcesmiley - hlavně ti Lucinko přeji hodně štěstíčka a ať Vám to vydrží.

 

Pá 8.10.2010

 Dnes se na cvičáku fotily naše portréty. Až na Bordínu vypadají celkem dobře, protože Bordie je zase vypelichaná, jak kuře. Po kliknutí na obrázek se zobrazí portréty.  

 

Ne 3.10.2010

Konala se členská schůze agility Primavera. Probíral se tábor, který se možná příští rok bude konat a nebo závody neoficiálaní - klubovky. Tak snad jedno z toho vyjde.

 

So 2.10.2010

 Proběhla brigáda ZKO Vrdy na cvičišti. Především se upravoval cvičák, kvůli zkouškám, které proběhnou 17.10.2010. A hlavním úkolem byla také klubovna. Byla v příšerném stavu a tak jsme ji daly šmrnc, který ji úplně změnil. Uvnitř se vymalovalo bíle a moc to tam prokouklo, daly se i nové záclony. Teď to tu vypadá, jako v klubovněsmiley. A nakonec jsme si opekly buřtíkycheeky.

Fotky z průběhu dne se zobrazí po kliknutí na obrázek!

 

Ne 26.9.2010

Tak na tento den jen tak nezapomenem. Já a Bordie, Lenča a Atos, Kaťa a Max, jsme se vydali na závody do Nymburka. Já s Káťou jsme běžely v neoficiálkách a Lenča v oficiálkách. Akorát nám celý den pršelo, neustále. Než jsme stačily postavit přístřešek byly jsme všechny promáčené až na kost. Klepaly jsme se zimou a když to vypadalo, že už jsme trošku suché, přišla prohlídka parkuru. No super a byly jsme mokré zase. Čekaly jsme až na nás přijde řada a šup rychle si odběhnout parkur a zase jít pod přístřešek. Tak to byla strategie dnešního dne s heslem: ,,Ať už konečně jedem domů!!!" S umístěním jsme dnes ani nepočítaly, jen byly rády, že už jsme doběhly. Mě s Bordie stačilo když jsme se nediskvalifikovaly a to se nám splnilo. Ani jedna z nás se neumístila, ale vůbec nás to netrápilo. My jsme jen chtěly, co nejdřív domů, do tepla a vzít si suché oblečení - to byl náš cíl. Jen co jsme odběhly poslední parkur začaly jsme balit a vyrazily domů. Ani jsme nečekaly na vyhlašování výsledků, také proč když nám bylo jasné, že jsme se určitě neumístily. Spokojeně jsme dojely domů a vyhřívaly se v pelíšku.

Ukázka jen vybraných FOTEK, jak vypadal tento den.

 

So 25.9.2010

Na tento den jsme se dost připravovali. A proč? Měli jsme předvést ukázku na 90. výročí založení zemědělské školy v Čáslavi. Požádal mě o to pan ředitel Zadina. Na této škole zrovna studuji a asi jsem jediná, o které učitelé vědí, že dělá se psem. Moc mě to potěšilo a také jsem na to přikývla. Předvedli jsme ukázku se ZKO Vrdy, kterou jsme měli, již měsíc předem nacvičenou. I když to bylo secvičené, bylo tam pár chybiček. A po té já s Bordie a Katka s Maxíkem jsme předvedli pár cviků z dogdancingu. V 10 hodin jsme předvedli první ukázku a v půl 12 další. Mezi tím, co jsme měli přestávku jsme procházeli celý areál školy, kde mimo nás byla ukázka zemědělské techniky, jízda na koních, ukázková expozice v jednotlivých třídách, kopaná, nabídka a prodej chovatelských potřeb atd...A ve 14:00 hodin jsme se měli dostavit na hřiště ve Zbyslavi. Kde měla probíhat naše třetí ukázka. Tam už, ale byla znát únava našich hanů, zvlášť na Bordie, která na konci předváděla už sama dogdancing. Byl to super den, ale 3 ukázky pro psa je fakt příliš. Ale těšíme se na další..

Fotky naleznete na stránkách SZeŠ Čáslav ZDE

 

Ne 12.9.2010

 Tentokrát jsme neměli tolik akcí, jako dříve. Jako studentka si nemůžu tolik akcí dovolit. Jak po stránce finanční, tak i časové. To nevadí, ale Lenča (výcvikářka) na tento den vymyslela opékání vuřtů na cvičáku a postavila 2 parkury, jako soutěž. Kdo se umístil do 3. místa dostal cenu. Bordie se umístila v prvním parkuru, jako druhá. V druhém parkuru se již neumístila. Brita, přestože prodělala během týdne operaci, zaběhla poslední parkur a to na 1.místo. Jsou to moje šikulky.

Fotky se zobrazí po kliknutí na obrázek!

 

St 11.8.2010

  Téměř po měsíci, jsme měli akcičku i s focením. O víkendu nám voda zaplavila voda cvičák a tak nám nezbývalo nic jiného než cvičit na tréninkovém hřišti ve Vrdech. Překážky jsme si dělali z našich maličkostí, což je vidět na fotkách i když jich také moc nemáme.

Fotky se zobrazí po kliknutí na obrázek!

 

So 3.7.2010

 Aniž by jsme se na tento den nějak domlouvali, vyrazili jsme za vodou na Mělice. Proč na Mělice? Aby jsme se mohli koupat, jak my tak i psi zároveň. Sebrali jsme se celá parta a ze psů Bordie a brácha s Čelzí. Vše je vidět na fotkách, jak jsme si užívali slunného dne.

Fotky se zobrazí po kliknutí na obrázek!

 

So 26.6.2010

 Tak konečně náš dlouho očekávaný den byl tu. Den, ve který se dovíme, jestli Bordie má vlohy ovčáckého psa. A jak mi každý říkal ,,...dyť ti Bordie pase..." nebo ,,..teď zrovna pase hračku..." tak se také tak stalo. Po menším bloudění jsme našli tu správnou vesničku Podkost a ještě horší bylo najít to správné místo, kde se pasení bude odehrávat. ,,Jó, našli jsme to" jsme vykřikli poté kdy jsme uslyšeli psí štěkot. Nestačili jsme se ani rozkoukat a hned jsem měla jít s Bordie na řadu. Abych nebyla úplně v ohradě za hlupáka tak jsem bedlivě sledovala ty 2 lidi přede mnou, ale vše záleželo jen na Bordie. V ohradě jsme byli všech nejdéle, protože Bordie se ze začátku k ovečkám vůbec neměla. Dostala jsem tedy pokyn odepnout ji z vodítka. Poté se nám ovečky rozeběhly a v tu chvíli se v Bordie probudily ty správné geny. Bordie začala pást. To byla krása ji pozorovat. Odvedla moc pěknou práci. Po chvilce se ji stádo rozutekla, ale jako správný ovčácký pes si své stádečko dala okamžitě dohromady. Měla jsem z ni ohromnou radost. A radost byla dvojnásobná. Jela jsem se Zdeňkou Outratovou ze cvičáku s Rexíčkem a i on dostal protokol o ZVOP.

Video nemáme pár foteček se zobrazí po kliknutí na obrázek.

 

So 19.6.2010

 Na dnešní den jsme byli pozvaní do blízké vesničky Kozohlody na ranč Dalu, kde probíhal, jako každý rok Den s koňmi. Pozvání na ukázku neodmítli ani Kohoutovi (naše rodinka). Předváděli ukázku agility se svými psy. Nejprve proběhly parkurové závody koní, ukázka agility od Kohoutových, různé ukázky plemen koní (fríské plemeno, ukázky dovedností koní...), ukázka jízdní policie z Pardubic, westernové závody... Vše bylo moc pěkné, hlavně jsem vděčná, že jsem si mohla popovídat s Bordie rodinkou. Dozvěděli jsme se, že Bordie by mohla na canisterapeutické zkoušky, což je bezva. A na ranči bydlí naše nová nevlastní sestřička, tak jsme se s majiteli okamžitě vrhli do rozhovoru a mile si popovídali. Těším se na příští rok, určitě zase vyrazíme.

Fotky se zobrazí po kliknutí na obrázek!

 

Ne 6.6.2010

  No tak na dnešní den jsme se hodně těšili, protože to měly být Bordie první dospělácké závody. Pořádal je ZKO Nymburk s názvem ACANA CUP. Byly to sice neoficiální, ale to nám vůbec nevadí. Počasí nám velice přálo, chvílemi až moc. Nevadí Bordie jsem se snažila pořád držet ve stínu, kde velice spolehlivě odpočívala. První běh byl jumping - kde Bordie byla na 7. místě. Po chvilce odpočinku přišla hra a byla dost zamotaná - no jelikož se do tohoto běhu počítali všechny kategori, jak small, medium tak i large. Tak tam skončila Bordie na 23. místě se dvěma chybičkami. Jinak běh nádherný. No a hned na to byl samotný běh agility a tam byla na 5. místě. Po celkovém součtu všech běhů jsme ze všech pesanů skončili na 7. místě, tzn. velká radost. Bordie je prostě moje šikulka. Jinak z našeho klubu tam byli: Kateřina Čížková s Maxem, Martin Klepáč s Naty, Sandra Rudolfová s BiBi a Iveta rudolfová se Summer.

Ze všech tří běhů máme videa: jumpinghra,

Fotky se zobrazí po kliknutí na obrázek!

 

Pá 28.5.2010

   Na tento den byl náš klub pozván do čáslavské DIAKONIE. Pozvání jsme s radostí přijali a dorazili na místo, kde už nás všichni vítali. Když nás moderátor uvedl, přišli jsme tedy na řadu a začali jsme s Lenkou Turkovou + Atoskem a já s Bordie dogdancingem, z kterého jsem měla velkou obavu. Ale můžu být na Bordie hrdá, zvládla to opravdu moc pěkně, jen Atosek se nám tam trošičku šprajcoval. Potom přišlo na řadu frisbee, poslušnost a nakonec agility. Postavili jsme 2 malé parkury a soutěžilo se ve dvojicích. Na 1. místě byl Atosek a na 2. Natynka. Bordie mi omylem vlítla do špatné díry tunelu a potom už jsme neměli čas si to opravit. Vždyť to byla jen sranda. A potom si děti mohli zaběhnout parkur s Atoskem (tomu se nechtělo bez paničky) a s Bordie (ta byla bez problémů, myslím že by s holčičkou běhala i nadále). Při sklízení parkuru se Bordie rozutekla k divákům a nosila jim míček. Bylo to moc pěkné se koukat, obešla snad každého diváka, aby ji hodil míček - nevynechala ani človíčka. Opravdu fajne vydařený den, na něj asi nezapomenu a hlavně se nám osvědčilo, že s Bordie můžeme vyrazit na canisterapeutické zkoušky. Těšíme se na příště.