23.8.2014 Všechno nejlepší Bordie!
                                                                                                                                                                     

 

18. - 22.8.2014 Letošní druhý tábor byl opět ve Dvoře Králové nad Labem. Dogdancing pod vedením Alči Smolíkové a agility pod vedením Petry Hamšíkové. Sairinku, Bordie i Sherry, jsem různě střídala. Na agility jsem si nechávala pouze Sherrynku, na dogdancing jsem střídala Sherry a Sairin. Bordie jsem trénovala ve volných chvílích na zkoušku HtM2. Jinak si celý týden užívala takové volníčko. Celý týden bylo dost sychravo, zataženo a noci pěkně chladné. Poslední den byly závody agility, kde se Sherrynka diskvalifikovala vběhnutím do jiné díry tunelu. Odpoledne následovaly zkoušky dogdancingu, Sherry i Bordie měly skládat HtM2, pouze Bordie se zadařilo na výbornou, nejspíš tím, že celý týden odpočívala a Sherrynka celý týden makala.   

 

13.8.2014
Ráno je sice zamračené, ale bez deště a tak vyrážíme na Bílek. Tentokrát jdu jen s Bordie a Sherry. I přesto, že terén je dost náročný, sešlo se nás opravdu dost. Z Bílku jdeme podél Doubravky po kamenech i mezi nimi a obdivujeme krásná místa s peřejemi a vodopádky. Všichni včetně lidí zvládají cestu velmi dobře. Údolím jsme prošli až k místu, kterému se říká Točitý vír. Odtud se vydáváme už lesní cestou zpět. Rozhodli jsme se, že si trasu trochu zkrátíme, ale jak později zjišťujeme, vydali jsme se cestou, která byla poněkud náročnější než původně plánovaná trasa. Ale opět všichni i když s větším "funěním" všechno zvládají dobře a do cíle už míříme lesem po rovince. Procházku si myslím užili jak lidé, tak psiska, určitě jsme všichni spálili nějaké kilojouly.
Fotky naleznete - 
ZDE.
 

 

29.6. - 4.7.2014 Po roce jsme opět s nadšením vyrazili na týdenní tádor dogdancingu k Aleně Smolíkové, se Sherry, Bordie a Sairin. Opravdu super tábor s bezva lidma, dlouho jsem takový nezažila. Cestovala s námi Iveta s Ryo, dokonce s námi byla ve skupině. Cvičilo se 2x denně, ráno a večer. Na začátku týdne jsme si udělali výlet do ZOO - já se Sairin, Iveta s Ryo a Martina s Bastym. Konec tábora zakončily tradičně zkoušky. Bordie skládala HtM2, ale panička zapoměla poslední 2 cviky a tím se diskvalifikovaly. Sherrynka již na potřetí skládala MD2 a konečně na výbornou!!! Máme radost a těšíme se v srpnu na druhý tábor.
Máme i pár foteček a ty v lepší kvalitě jsou od Jany Vydrové - 
ZDE.

 

22.6.2014 Po dlouhé době jsme se dočkali obran. Děkuji moc Sandře, že její přítel byl ochotný a na chvíli nám zafiguroval. Bordie byla celá štěstím bez sebe, krásně si zakousala. Sairinka si  úplně poprvé vyzkoušela kousat a šlo ji to moc krásně, snad budeme mít víc možností se k tomuto sportu někdy dostat a dopracovat Sairinku ke krásnému zákusu. Sherry šla úplně naposledy a poprosila jsem Pavla, aby si k ní pouze sedl a zkusil ji k sobě přivolat a hladit ji, přes pamlsky to celkem šlo. 
Budeme se těšit na další návštěvu. 

Fotky máme od Sandry R. a od Vavruškových a moc za ně děkujem, jsou opravdu vyvedené -
 ZDE.

 

11.6.2014 V neděli 8.6. jsem se Sairinkou jela do Mladé Boleslavi na speciální výstavu psů. Poprvé si vyzkoušela výstavní atmosféru i já, byla to pro nás premiéra. Počasí nám neuvěřitelně přálo, jelikož to bylo venku, nebylo se kde schovat před sluníčkem. Opět na to doplatily mé záda, trochu zčervenaly. Sairinka byla sama ve třídě štěňat, s výsledkem VN1 jsem moc spokojená. Děkuji Sandře Rudolfové za podporu a nakonec i za vystavení Sairin. 

V pondělí 2.6. nás navštívila Sandra Rudolfová se Stewiem (pyrenejský ovčák). Trénovali jsme postoj a běh na výstavu a nakonec se nám psiska pořádně vyřádila. Za krásné fotky opět děkuji Sandře.

Fotky z výstavy a z tréninku
ZDE.

 

25.5.2014 
 

Dnešní závody se nám opravdu vydařily. Počasí nám přálo od samého rána, což je poznat i na mé pleti, kapičku červená. Vypravily jsme se na neoficiální závody agility do Staré Boleslavy. Cestovala Sherry, Sairin a dokonce i Bordie. Sairinka byla jen jako náš doprovod, ta ještě nezávodí. Sherry se v prvním běhu diskvalifikovala, v druhém shodila jednu laťku, krásné zóny, celkově moc pěkný běh. Bordie v prvním běhu podlezla hned druhou překážku, jako že ji skákat nebude, ale nakonec ji opravila a doběhla čistě do konce. Druhý běh byl naprosto čistý a dokonce měla i zóny, to byl pro mně šok. Bordie se zkrátka dařilo!             Fotky naleznete - ZDE.                                                                                                         Video naleznete hned pod tabulkou!

cca 8 týmů, LA pokročilí 1. běh (jump.) 2. běh (agi.) Součet Hra
Sherry DIS 4. místo 5. místo ---
Bordie 1. místo 2. místo 1. místo 3. místo

 

 

21.5.2014

 
Sairin dnes slaví 5 měsíců..........letí to jako z vody.
Všechno nejlepší - Sairinko =)

 

 

19.5.2014 
Z pondělního tréninku máme opět fotky od Vavruškových, moc děkujeme.
Fotky naleznete -
 ZDE.

 

10.5.2014 
Na další dnešní závody jsme se vypravily do Opatovic nad Labem. Sairinka jela jako doprovod a závodila Sherry. Byly to pouze dvojzkoušky a Sherrynky první oficiální závody. Počasí krásné, ani ne teplo, ani ne chladno, tak akorát, hlavně pro psy. Rozhodčím byl Petr Rybář. Parkury hezké, více běhavé, ale nám absolutně nesedly a také to tak dopadlo. Obě zkoušky DIS. Nedá se nic dělat, byla to naše první ofociální zkušenost. Snad to příště zvládneme lépe. 

 

8.5.2014

 
Každoročně chodíme ve státní svátek na procházku s klubem Primavera. Zopakovali jsme si trasu, kterou jsme šli již před dvěma lety. Šli jsme skoro všichni, kromě Sairinky, ta je ještě malá na takové dlouhé túry. Sešli jsme se v Třemošnici na nádraží, celkem se sešlo 12 pejsků. Z Třemošnice jsme pokračovali k Žižkovu dubu a odtamtud na Lichnici. Z Lichnice byl velmi pěkný výhled na okolní vesničky a dohlédli jsme až na Vysokou. Z Lichnice jsme přes Podhradí pokračovali směrem k Lovětínskému rybníku. Cestou jsme si udělali malou zastávku na občerstvení. Došli jsme k rybníku, který samozřejmě naše psiska pojala jako koupaliště. Odtud jsme pokračovali směrem k Lovětínské rokli, kterou opravdu stojí za to projít. Lovětínskou roklí měl náš výlet skončit, ale nakonec jsme se rozhodli, že se ještě zajdeme podívat do 2 km vzdálených Žlebských Chvalovic a také do místního pivovaru. Ze Žlebských Chvalovic jsme se vrátili tou samou cestou do Třemošnice a po cestě viděli dva živé mloky, to byl pro nás asi největší zážitek, protože já jsem je viděla úplně poprvé na živo. I tentokrát nám počasí přálo a všichni jsme si to náležitě užili. 
Za fotky děkuji Vavruškovým - 
ZDE.

 

3.5.2014 
Dnes se pořádal 3. ročník dogtrekkingu okolo Kutné Hory. Zatím jsme ani jeden rok nevynechali. Náš tým se skládal z Bordie a Sherry a aby nám nebylo smutno doprovázela nás Dana se Samíkem a nově Terka s Bonny. Letos byla velice hojná účast, i když s počasím to moc slibně nevypadalo. Celou noc pršelo, přes den bylo pod mrakem, celkem chladno. Trasu jsme volili jako minulý rok 18 km, což nakonec bylo 19,5. Nám to nevadí až na ty puchýře. Statečně jsme došli do cíle po 4,5 hodinách. Trasa byla do poloviny stejná jako minulý rok, jen ke konci to bylo trochu jiné a úplný konec se šel opět stejně. Skončili jsme na 15. místě z 32 účastníků. S výsledkem jsme byli spokojení a příští rok půjdem znovu. 
Fotky naleznete - 
ZDE.

 

27.4.2014
 
První letošní závody jsem plánovala až na duben, do Nymburka na Čarodějnické hopsání. Byly to neoficiální agility závody. Vyrazila jsem se Sherrynkou a se Sairinkou kvůli socializaci. Byly jsme i zástupci klubu agility Primavera, z níž jely ještě 3 holky, které také soutěžily. První běh byl jumping, celkem jednoduchý, Sherry se dařilo, běžela čistě a vyneslo ji to 2. místo. Další byla zábavná hra pro páníčky a pejsky, kde jsme se opravdu nasmáli. Posledním během byly agility. Zde se opět Sherry předvedla a bylo z toho 3. místo. Také čistý běh, prostě moje šikula. 
Fotky - 
ZDE
Video (zábavné hry) - ZDE

 

24.4.2014

Sairinka slavila na Velikonoční pondělí 4 měsíce. Jaká krásná slečna z ni roste se můžete podívat na odkaz pod textem.  Mezi fotkami Sairin je k vidění Sherry, Bordie a náš kočičák domácí Riči.
Fotky - 
ZDE.

 

6.4.2014
 
Konečně jsme se dočkali prvních zkoušek konaných na našem cvičišti ve Vrdech (Vinice) klubem Primavera. Já, jakožto organizátorka, jsem byla od samého rána nervózní, už z toho důvodu, že jsem se přihlásila na 3 zkoušky a také z toho, aby nám vše vyšlo, jak má. Aby šla elektřina, kvůli ozvučení, aby nám v pořádku dorazili rozhodčí, kterými byla Alena Smolíková a Daniela Šišková, všichni hosté, aby se cítili fajn atd.... A teď tedy k nám, jak jsme dopadli - ne zrovna nejlépe. Bordie skládala DwD2 a jak jinak než na výbornou, hned na poprvé. Je kouzelná. Sherry je můj malý zmatkař a bohužel se ji žádná zkouška nevydařila. Skládala MD2 už po druhé a bohužel na velmi dobrou, s čímž se tedy nevyrovnám, takže příště snad na výbornou. Další její zkouškou byla DwD2 a tam jsme se diskvalifikovali, protože jsem si tam nepohlídala jednu heelvorkovou pozici, při které měla být u pravé nohy a byla spíše u levé a chvílemi u žádné. Tak snad příště s lepšími úspěchy a díky tomu, že vše dopadlo skvěle a nic se nepokazilo, tak se můžeme těšit na podzim na další zkoušky.
Fotky naleznete - 
ZDE.

 

28.3.2014 
Další den na cvičáku. Pár fotek - ZDE.                                                                                                                                      

 

26.3.2014 
Krásné počasí nám přeje, a tak neleníme a fotíme =) . Máme první společné fotky.
Více - 
ZDE

 

14.3.2014 
Náš další cvičákovský den, opět krásné počasí. Sairinka se učila obíhání okolo bočnic a přivolávačské hry. Fotky - ZDE.

 

13.3.2014  
Krásné odpoledne jsme využili na našem oblíbeném místě za barákem na políčku blbnutím, dováděním, hraním a cvičením. To vše Sairinka ukončila spánkem a nakonec se se mnou dívala na televizi. Vše je vidět postupně na fotkách - ZDE.

 

4.3.2014     
2.3. - V neděli jsem zavítala se Sairinkou, Sherry a Bordie na trénink agi. Nejprve se Sairin na začátečníky, což bylo pro ni jen scializační a pak s holkama potrénovat a pořádně si zaběhat a udělat pár fotek, protože už dlouho jsme z tréninku žádné fotky neměli - ZDE.

26.2. - Sarinky první psí návštěva mířila za nišimi velice dobrými přáteli od Akit. Teta Iveta nás vzala na tréninkerry a Bordie na cvičákové hřiště společně s Eijirem, který je výjimečně hodný na cizí pejsky. Což bylo vidět při jejich psích hrátkách. Samozřejmě máme i pár fotek - ZDE.

25.2. - Sairinka je tu druhý den, krmení jsem zvolila BARF, stejně tak jako u ostatních mých psů, zvládla i slepičí pařátky. A jak se s nimi pere je vidět na fotkách - ZDE.

 

 

24.2.2014  

Táááák a konečně přišel náš den, na který jsem se moooc těšila a celý týden jsem se nemohla dočkat až u sebe budu mít toho malého australáčka. Sairinka už u Zdeny uměla krásně poslouchat na jméno a výchova ve smečce ji také dost dala a díky ní umí krásně vycházet s cizími psy a bezproblému zapadla do té naší smečky. Jak jsme trávili první den je vidět na fotkách, hned se zabydlela, žádný problém =). 
Fotky -
 ZDE.

 

22.2.2014 

 
 
 
 
Letos byla naší první ukázkou dogdancingová sestava na Dětském karnevale ve Vrdech, kde bylo velice náročné vystupovat. Vystupovala Bordie i Sherry. U Sherrynky byl velký úspěch, že neutekla a její bázlivost po malých krůčkách ustupuje. Sice měla oči navrch hlavy, ale zvládla to perfektně, za to Bordie se to vůbec nepovedlo, i když nikdo nic nepoznal a každému se vystoupení líbilo, ale nebylo to dle mých představ. Fotky bohužel nemáme, ani video. 

 

17.2.2014  

V sobotu jsem se byla opět podívat na mou malou rošťandu, jak se ji daří, jak roste atd... Na to, že je štěňátkům 8. týdnů váží cca 7kg. Pěkní cvaldové. 

Pár fotek je k vidění - ZDE.

 

29.1.2014 

 
Dnes jsem byla celé dopoledne na návštěvě u své nejlepší kamarádky, která je zárověň chovatelka australských ovčáků a cavalierů king charles španělů. Zrovna měla 4 štěňátka ausiků, jedna trikolorní holčička a 3 bluemerle psi. Ta rozkošná holčička byla tak rozkošná, že na mě udělala neuvěřitelný dojem a shodou okolností byla pořád volná. No a Freya Z kamilkové zahrady koncem února bude doplňovat naši smečku, jmenovat se bude Sairin.
Fotky Sairin a brášků - 
ZDE.

 

16.1.2014 
 
Hned po Vánocích jsem s Bordie a Sherry zavítala opět na SZeŠ do Čáslavi vyučovat obor kynologii. Celé odpoledne jsme si krásně užily i počasí vyšlo, i když ke konci jsem byla vymrzlá.
Více informací na www.
szescaslav.cz