.... KIKINA

*2004   V2010 (6 let)
kříženec
tricolorní fena, s krátkou srstí
Po smrti Ťapinky, jsem si pořídila Kikinu, která pocházela z visočiny. Kříženka kokršpaněla x jezevčíka. Ani jednomu z nich nebyla podobná. Jednoho dne si sama sehnala ženicha a po pár týdnech se ji narodila 4 krásná štěňátka. Jedním z nich byla žíhaná fenka, která zůstala s námi - Brita. Kikinka byla krásné, roztomilé, bláznivé zvířátko, které poslouchalo na slovo. Užívaly jsme spolu krásných chvil, mnohých věcí mně naučila, nikdy nezapomenu Kikuško! Ve dvou letech ji srazilo auto a měla pouze zlomenou zadní nohu, díky bohu za to. Sice na ni celý zbytek života kulhala, protože ji špatně srostli kosti, ale pořád tu byla. Po pár letech nám onemocněla, což pro ni bylo smrtelné.  
Příčinu úmrtí v podstatě nikdo neví, léčila se dlouho, zvracela, hubla, ale bohužel nikdo jsme nevěděl, co jí je (ani veterináři). Teď už je ti mnohem lépe a užívej si tam nahoře Beruško naše.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
.... ŤAPKA

*2002   V2004
kříženec
černá fena, s delší srstí 
Ťapinka byla mým prvním psem. Z celého srdce jsem ji milovala, byly jsme jedna na druhou vázané. Dělaly jsme veškeré věci společně. To, co jsme za její kratičký život stihly zažít je nezapomenutelné a napořád budeš v mém srdíčku! Je mi hrozně líto, že jsi tady s námi byla pouhé dva roky, kdyby šel čas posunout zpět, chtěla bych aby si tu se mnou byla alespoň deset let navíc. 
Ale byla velice pilná a za tu dobu měla asi dva ženichy, protože se ji narodila 2x krásná a pokaždé jiná štěňátka. Po dvou letech se Ťapinka rozhodla jít na procházku a musela kvůli tomu přeskočit plot do ulice. Bohužel se jí to nevyplatilo a srazilo jí auto. Zlatíčko moje, chybíš mi.